Warto zobaczyć

Duchowy fitness...

... to taki pokarm dla duszy i serca. Jest to zakładka na naszej stronie internetowej, gdzie zamieszczamy linki do inspirujących i ciekawych treści. Każdy z nas potrzebuje pokarmu aby rosnąć i prawidłowo się rozwijać. W zależności czy są to rzeczy zdrowe i pełnowartościowe czy też nie, nasz organizm będzie odpowiednio reagował. Z naszym wnętrzem jest podobnie. Jeśli go nie karmimy wartościowym pożywieniem, możemy tracić poczucie sensu w życiu, czuć się mało wartościowym lub nieużytecznym.
W tej zakładce można znaleźć wiele fascynujących treści, które mogą zachęcić Cię do zmiany życia lub podjęcia jakiegoś działania. Można tu poznać ludzi, którzy swoim życiem świadczą o żywym Bogu i służą innym w zadziwiający sposób, niosąc nadzieję, motywację do życia i Boże cuda...


Czym się różni mózg mężczyzny od mózgu kobiety?

LINK 1         LINK 2

Pod tym zwiastunem, który rozbawi każdego, nawet największego ponuraka, kryje się seria trzech niesamowitych i przezabawnych filmów pt. „Przez śmiech do lepszego małżeństwa„.  Ich autor -  Mark Gungor  dzięki  wielkiej dawce dobrego humoru i  bardzo praktycznym radom odmienił życie wielu małżeństwom na całym świecie. W obrazowy sposób przedstawia charakterystykę i różnice w relacjach damsko-męskich, ukazując z niezwykłą jasnością przyczyny najczęstszych problemów i proponując praktyczne sposoby ich rozwiązania.  Oglądanie tego seminarium to doskonała zabawa, połączona z praktyczną nauką, która ma szanse zrewolucjonizować  relacje z bliską nam osobą. Komplet tych  trzech płyt jest dostępny w naszej kościelnej wypożyczalni.


Portal chrześcijański

www.ibog.pl 

Pod tym adresem kryje się bardo bogato „wyposażony” chrześcijański portal internetowy. Wchodząc na niego, od samej góry, można dostrzec różne zakładki. Polecamy szczególnie czwartą od lewej – „Nauczania”. Mieści się tam długa lista nazwisk niezwykłych ludzi. Każda z tych osób to bohater wiary, są to wiodący nauczyciele duchowi, misjonarze i autorytety z całego świata. Pod każdym nazwiskiem znajdziemy wiele odnośników do nauczań i świadectw Bożego działania. Formy są bardzo urozmaicone -  w postaci tekstów do czytania, audio i video. Polecamy zwłaszcza: Todd White,  Dan Mohler , Torben Søndergaard , Joseph Prince. A  wszystkim kobietom będą zapewne bliskie: Joyce Meyer, Heidi Baker.


Ewangelizacji niesamowitego człowieka - Todda White.


LINK 1  LINK 2  LINK 3  LINK 4

Linki prezentujące działalność uzdrawiania i ewangelizacji niesamowitego człowieka - Todda White. Jest to charyzmatyczny człowiek, który swoim życiem świadczy o mocy i potędze Boga. Todd był człowiekiem z marginesu społecznego, do momentu gdy spotkał prawdziwego Boga. Obecnie w sposób unikatowy niesie ludziom dobrą nowinę o Królestwie Bożym. Modli się o chorych w autorytecie Jezusa Chrystusa, którzy są zupełnie uzdrawiani. Dwa pierwsze linki prezentują jego działalność ewangelizacyjną na ulicach USA i opowiadają o nim samym. Dwa następne są bardzo ciekawymi nauczeniami, które zarejestrowano podczas konferencji z Toddem w Warszawie tego roku. Gorąco polecamy!


Nick Vujicic - pod tym imieniem i nazwiskiem kryje się niesamowity człowiek.

 
LINK 1  LINK 2

Urodził się bez rąk i bez nóg, a mimo wszystko ma w sobie tyle radości i optymizmu, co niejeden tzw "normalny człowiek". Swoją postawą i działaniem pokazuje, że można cieszyć się życiem i czynić rzeczy, które nieraz dla normalnego człowieka bywają nierealne. Nick surfuje na desce, pływa, gra w piłkę, ma audycję radiową i prowadzi swoją firmę. To tylko niektóre z jego aktywności. Nick przede wszystkim  dzieli się historią swojego życia -  opowiadając o tym jak Bóg zmienił jego życie i objawił mu Swoją wolę. Nick motywuje i uczy ludzi  - przemawiając do milionów ludzi na całym świecie, doprowadza ich naprzemiennie - do łez i do śmiechu...

Polecam również dwie książki Nicka:
"Bez rąk bez nóg bez ograniczeń"
"Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu"
"Bez granic!"


FILM - BÓG NIE UMARŁ 2

FILM - BÓG NIE UMARŁ 2

Gdy nauczycielka historii chce otwarcie mówić o Jezusie w swojej klasie, staje za to przed sądem, co może kosztować ją karierę, o której zawsze marzyła.


Film - Cuda z nieba

Cuda z nieba

"Cuda z nieba" - W jednej chwili życie rodziny Beamów zostaje przewartościowane. Pojawiają się też pytania o fundamenty spajające rodzinę. Gdzie jest Bóg, gdy jest tak bardzo potrzebny. Dlaczego go nie słychać i nie widać. Przecież dopiero co wielbiony przez społeczności duchowy przewodnik przekonywał, że tylko wiara jest prawdziwym pancerzem. Czy uchroni ona rodzinę patrzącą na cierpienie ukochanego dziecka?


Film - Najdłuższa podróż

Losy dwóch par, które dzielą lata doświadczeń. Ich historie zbiegają się w nieoczekiwanym momencie.

"Najdłuższa podróż" nie zbliża się co prawda poziomem do fenomenalnego "Pamiętnika". Nie jest jednak w żadnym wypadku katastrofą. Autor "Notoriousa" postawił na prostotę, trafnie oceniając, że Sparks nasycił historię wystarczającą dozą dramatów i miłosnych uniesień, że jakiekolwiek udziwnianie doprowadziłoby widzów do mdłości. W filmie wszystko rozwija się w sposób naturalny, a naiwność czy nadmierna ckliwość jest szybko wybaczana, bowiem czworo głównych bohaterów z łatwością budzi sympatię.


Film - Bóg nie umarł

Josh sprzeciwia się poglądom profesora filozofii. Aby zaliczyć kurs, musi udowodnić, że Bóg istnieje.

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą na piśmie zanegować istnienie Boga albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy zaczynają posłusznie pisać, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą a przyszłością. Sprzeciwia się, przez co profesor wyznacza mu nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga.